• INFORMACJE OGÓLNE

• W latach 2019/2020 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wołominie uczestniczy w projekcie „Razem dla Edukacji” w ramach konkursu ,,Rodzina Polonijna”, współfinansowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W Polsce współpracujemy z Podlaskim Oddziałem Stowarzyszenia ,,Wspólnota Polska”, a  partnerem w Armenii jest Związek Polaków w Armenii ,,Polonia”. Celem projektu jest współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce.

W praktyce czternastu uczniów naszej szkoły – Natalia Łuniewska, Tobiasz Krukowski i Piotr Turek z klasy 7a, Krystyna Głuch, Alicja Wąsowska, Michał Bulaszewski i Krystian Karczewski z klasy 7b, Aleksandra Okaczuk i Gabriela Pernal z klasy 8a oraz Dominika Siemińska, Oliwia Wichlińska, Maja Wszyndybył, Mikołaj Matera i Jakub Skassa z klasy 8b, pod opieką pani Moniki Słowik (geografia i religia) i pani Katarzyny Strumińskiej (historia i wiedza o społeczeństwie) – spędziło pięć niezapomnianych dni w Armenii, gościnnie przyjęci przez panią Lianę Harutyunyan – Prezes Związku Polaków w Armenii „Polonia” oraz przez pracowników i uczniów „Polonii” w Erywaniu i w Giumri.